2ο Arta City Trail: Έτρεξαν και φέτος στα μονοπάτια του λόφου Περάνθης

Runbeat Team   11:28 20-12-2023

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε για δεύτερη χρονιά την περασμένη Κυριακή το Arta City Trail 2023, το οποίο πραγματοποιήθηκε στα μονοπάτια του λόφου Περάνθης στην Άρτα.

Στην εκκίνηση του αγώνα των 23 χιλιομέτρων βρέθηκαν 84 δρομείς εκ των οποίων κατάφεραν να τερματίσουν οι 81. Ο Βασίλης Βαγγέλης ήταν ο μεγάλος νικητής καθώς πέρασε τη γραμμή του τερματισμού σε 1:45:53. Τη δεύτερη θέση κατέκτησε ο Γιάννης Σταλίκας με χρόνο 1:53:17, ενώ μαζί του τερμάτισε σε 1:53:18 ο Πέτρος Τυρολόγος κατακτώντας την 3η θέση. Η Marcella Van Hemert ήταν η πρώτη γυναίκα που τερμάτισε σε χρόνο 2:22:36. Δεύτερη ήταν η Αλεξάνδρα Γκίκου με χρόνο 2:27:30 και τρίτη η Άσπα Γκόγκου με 2:29:04.

Περισσότερες ήταν οι συμμετοχές στα 6 χιλιόμετρα, όπου το νήμα έκοψε ο Γιάννης Κανελλόπουλος σε 26:02. Δεύτερος ήταν ο Μιχάλης Ράρρας με χρόνο 26:14 και τρίτος ο Δημήτρης Μανιώτης που χρειάστηκε 26 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα.

Νικήτρια ήταν η Κωνσταντίνα Σταματέλου που τερμάτισε σε 32:33, ενώ τη δεύτερη θέση κατέκτησε η Αρτεμησία Παπαδογεώργου με χρόνο 34:36 και στην 3η θέση τερμάτισε η Νεφέλη Γιακουμή με χρόνο 35:32.

2ο Arta City Trail: Έτρεξαν και φέτος στα μονοπάτια του λόφου Περάνθης runbeat.gr