9ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας: Νικήτρια στις γυναίκες η Wright, πρώτη στο πανελλήνιο η Ασημακοπούλου

Runbeat Team   8:58 12-09-2021

Η Βρετανίδα Alice Wright ήταν η νικήτρια του 9ου Ημιμαραθώνιου Αθήνας, τερματίζοντας στην πρώτη θέση στις γυναίκες με χρόνο 1:14.53, που αποτελεί ρεκόρ διαδρομής!

Πρώτη στο πανελλήνιο πρωτάθλημα και δεύτερη στη γενική κατάταξη τερμάτισε η Κατερίνα Ασημακοπούλου με 1:18.34, που ήταν εξαιρετική και σημείωσε ατομικό ρεκόρ σε ημιμαραθώνιο, ενώ στην τρίτη θέση της γενικής κατάταξης τερμάτισε η Ειρήνη Μιχαλά, που έλαβε μέρος για πρώτη φορά στη νέα διαδρομή, σημειώνοντας χρόνο 1:21.07.

Την τέταρτη θέση στον Ημιμαραθώνιο και την τρίτη στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κατέκτησε η Μοσχούλα Μανούσου με 1.21.35.

Εδώ μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα όσων συμμετείχαν.