3ο Pravi Trail Run: Με αρκετές συμμετοχές και μοναδικά μονοπάτια

Runbeat Team   20:12 02-04-2024

Στην Ελευθερούπολη Καβάλας διεξήχθη προχθές Κυριακή (31/3) το 3ο Pravi Trail Run, ένας αγώνας δύσκολος, αλλά με εξαιρετικά μονοπάτια έτοιμα για εξερεύνηση από τους μετέχοντες.

Οι συμμετοχές ξεπέρασαν τις 230 στους αγώνες των 21,1χλμ και 5χλμ που πραγματοποιήθηκαν.

Ο Σπυρίδων Παπαδόπουλος ήταν ο νικητής στον ημιμαραθώνιο τερματίζοντας σε 2:07:06. Τη δεύτερη θέση κατέκτησε ο Γεώργιος Γρηγορίου με χρόνο 2:10:01, ενώ την 3η θέση κατέκτησε ο Γεώργιος Οσεπασβίλι με χρόνο 2:12:18.

Η Stella Lulcheva ήταν η πρώτη γυναίκα που πέρασε τη γραμμή του τερματισμού σε 2:54:52, ενώ αρκετά πιο πίσω τερμάτισε η Γεωργία Χαλκίδου με χρόνο 3:19:16 και τρίτη ήταν η Στυλιανή Σουλιώτη με χρόνο 3:22:43.

Τα αποτελέσματα στα 21χλμ

Ο Στέφανος Δασκαλόπουλος ήταν νικητής στα 5χλμ τερματίζοντας σε 21:20, ενώ στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Ανδρέας Σουγιουλτζής σε 22:33 και τρίτος ήταν ο Χρήστος Παπαδόπουλος που χρειάστηκε 22 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα.

Στην 4η θέση της γενικής τερμάτισε η νικήτρια του αγώνα Στέλλα Βάβλα με χρόνο 24:34, ενώ 7η στη γενική ήταν η Έλενα Σιαχούδη που ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου των νικητριών με χρόνο 25:25. Τρίτη ήταν η Ιουστίνα Μαυροπούλου με χρόνο 25:51.