18ος Olympus Marathon: Η Μαρία Μάλαϊ νικήτρια στις γυναίκες!

Runbeat Team   14:16 25-06-2022

Η Μαρία Μάλαϊ ήταν η δρομέας που τερμάτισε στην πρώτη θέση του 18ου Olympus Marathon ανάμερεσα στις γυναίκες, περνώντας την γραμμή του τερματισμού σε 5:52:20. Η Δήμητρα Μπίκα ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου με χρόνο 6:01:55, με την Φωτεινή Κολόκα να συμπληρώνει την πρώτη τριάδα των νικητριών με χρόνο 6:29:34.

Τέταρτη τερμάτισε η Μαρία Ξανθη με χρόνο 6:49:14, πέμπτη η Μαριαλένα Μπαρουτη με 7:02:02, ενώ έκτη ήταν η Νικολέτα Τζαβάρα με 7:08:09. Στην έβδομη θέση τερμάτισε η Miriea Brionez Gonzalez από την Ισπανία με χρόνο 7:09:43, καταφέρνοντας να είναι η πρώτη δρομέας που τερματίζει από το εξωτερικό.

Στην όγδοη θέση τερμάτισε η Στυλιανή Λεονιδάκη με χρόνο 7:22:08. Στην εκκίνηση του Olympus Marathon βρέθηκαν 530 αθλητές και αθλήτριες.

Θυμηθείτε τι έγινε στους άνδρες εδώ, ενώ για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα πατήστε εδώ.