11ο Skiathos Trail Run: Πρωτιές για τους ξένους δρομείς στην Σκιάθο

Runbeat Team   21:12 25-09-2023

Οι ξένοι δρομείς είχαν την τιμητική τους στο 11ο Skiathos Trail Run, το οποίο πραγματοποιήθηκε χθες στην Σκιάθος περιλαμβάνοντας έναν αγώνα 24χλμ, ένα 10χλμ και έναν για παιδιά.

Την πρώτη θέση κατέκτησε ο Matout Furst, ο οποίος πέρασε τη γραμμή του τερματισμού των 24 χιλιομέτρων σε 2:27:08. Αρκετά πιο πίσω τερμάτισε στη 2η θέση ο Χρήστος Μυλωνάς με 2:35:37 και την 3η θέση κατέκτησε ο Απόστολος Νικολάου με 2:39:13.

Τέταρτη στη γενική ήταν η νικήτρια του αγώνα Anna Stickova με χρόνο 2:44:12, δεύτερη ήταν η Victoria Stears με 3:27:43 και τρίτη η Ελένη Αντωνίτσα με 3:49:59.

Στα 10 χιλιόμετρα το νήμα έκοψε ο Frederic Isacesco με χρόνο 50:04. Ο Χρήστος Βαλιάντζας ήταν δεύτερος με χρόνο 50:34 και την 3η θέση κατέκτησε η Linda Beniacova, η οποία ήταν νικήτρια του αγώνα με χρόνο 51:21. Τρίτος άνδρας ήταν ο Κωνσταντίνος Τσολοβίκος με 51:38. Στο βάθρο των νικητριών ανέβηκαν επίσης η Τόνια Τσιρογιάννη με χρόνο 57:00 και η Δομινίκη Πάλλα με 1:02:31.