Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το 10ο Kavala Trail Run 2024

Runbeat Team   10:51 11-03-2024

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή 10/3 ο 10ος αγώνας ορεινού τρεξίματος περιαστικού δάσους Καβάλας (Kavala Trail Run). Αρκετοί ήταν οι φίλοι των αγώνων trail που θέλησαν να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους σε έναν από τους τρεις αγώνες που πραγματοποιήθηκαν.

Ο Θεόδωρος Κουκουλίδης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στον αγώνα των 27 χιλιομέτρων καθώς κατέκτησε τη νίκη τερματίζοντας σε 2:17:34. Στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Αλέξανδρος Γράκης με χρόνο 2:19:02 και την τρίτη θέση κατέκτησε ο Δημοσθένης Ευαγγελίδης με χρόνο 2:23:32

Νικήτρια ήταν η Νικολέτα Γεράρδη που τερμάτισε σε 2:45:14, ενώ το βάθρο των νικητριών συμπλήρωσαν η Κέλλη Σωσσάνα με χρόνο 3:07:51 και η Ελένη Τυρμάκη με χρόνο 3:10:02.

Στα 13 χιλιόμετρα νικητής ήταν ο Ελευθέριος Ανδρονικίδης που διένυσε την απόσταση σε 1:05:38, ενώ αρκετά πιο πίσω στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Σπυρίδων Παπαδόπουλος με χρόνο 1:09:04 και τρίτος ήταν ο Παντελής Τσεβδάρης με 1:10:20. Η Κωνσταντίνα Πανταζή ήταν η πρώτη γυναίκα πυ έφτασε στον τερματισμό σε 1:26:12. Δεύτερη ήταν η Έλενα Σιαχούδη που τερμάτισε σε 1:31:40 και τρίτη ήταν η Ελένη Γέρου με χρόνο 1:32:03.

Στον αγώνα των 5 χιλιομέτρων την πρώτη θέση κατέκτησε ο Αμβρόσιος Δημητρίδης που τερμάτισε σε 28:12. Στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Νίκος Βλαστάρης με χρόνο 29:21, ενώ την πρώτη τριάδα συμπλήρωσε ο Αθανάσιος Κωνσταντινίδης με χρόνο 31:40.

Η Χριστίνα Τζίμπα έκοψε το νήμα των γυναικών τερματίζοντας σε 35:18. Τη δεύτερη θέση κατέκτησε η Ελένη Βουτσινά με χρόνο 36:24 και την τρίτη η Χρύσα Αντωνοπούλου με 36:41.