Κάθε χρόνο και καλύτερο το Moschopodi Trail

Runbeat Team   16:12 25-04-2023

Περισσότεροι από 1200 δρομείς αγωνίστηκαν στο 3o Moschopodi Trail 2023, το οποίο πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 23/4 στο υπέροχο δάσος Μοσχοποδίου  στη Θήβα.

Συνολικά πραγματοποιήθηκαν τέσσερις διαδρομές, μία 21χλμ, δύο 10 χιλιομέτρων για τρέξιμο και βάδην και ένας 5 χιλιομέτρων βάδην. Επίσης το Σάββατο πραγματοποιήθηκε και αγώνας MTB.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Ανδρέας Ανδριόπουλος ήταν νικητής στον αγώνα των 21 χιλιομέτρων τερματίζοντας σε 1:50:32. Ακολούθησε ο Νικόλαος Ελ Ραντύ με 1:56:38 και τρίτος ήταν ο Ιορδάνης Μακρόπουλος με 1:57:24.

Η Λεμονιά Παναγιώτου ήταν η πρώτη γυναίκα που έφτασε στον τερματισμό με χρόνο 2:05:45, ενώ το βάθρο συμπλήρωσαν οι Παναγιώτα Δημακάκου με 2:09:53 και Βασιλική Τζίμα με 2:11:40.

Ο Δημήτρης Κοτσολάρης τερμάτισε πρώτος στα 10 χιλιόμετρα με χρόνο 48:16, ενώ τη 2η θέση κατέλαβε ο Παναγιώτης Μελισσάρης με 53:35 και τρίτος ήταν ο Νικόλαος Παντελάκης με 5:00.

Η πρώτη γυναίκα που τερμάτισε ήταν η Ivana Androvik με 58:17, δεύτερη ήταν η Βέρα Τρίμμη με 59:02 και τρίτη η Ρίτσα Μπαρώτα με 1:04:17.