Φεφές, Κανελλόπουλος και Δούρος πρωταγωνιστές στο 6ο Trail Φανερωμένης Χιλιομοδίου

Runbeat Team   13:16 27-02-2024

Περισσότεροι από 600 δρομείς πήραν μέρος στο 6ο Trail Φανερωμένης Χιλιομοδίου, το οποίο διεξήχθη στο Χιλιομόδι Κορινθίας το πρωί της Κυριακής 25/2.

Ο Κωνσταντίνος Φεφές έκανε έναν καταπληκτικό αγώνα στα 23 χιλιόμετρα εξασφαλίζοντας μία άνετη νίκη με χρόνο 1:46:43. Αρκετά πιο πίσω τερμάτισε δεύτερος ο Γιώργος Τσουμάνης με χρόνο 1:51:16 και την τριάδα των νικητών έκλεισε ο Δημήτρης Αποστολόπουλος που τερμάτισε σε 1:52:27.

Η Ani Grigoryan ήταν η ταχύτερη γυναίκα στην απόσταση τερματίζοντας σε 2:22:23 και ακολούθησε η Νικολέτα Παναγούλια με 2:27:29, ενώ τρίτη ήταν η Βασιλεία Παντερή με 2:28:27.

Στα 10 χιλιόμετρα την πρώτη θέση κατέκτησε ο Ιωάννης Κανελλόπουλος με χρόνο 54:43. Δεύτερος ήταν ο Δημήτρης Τσιμούρας με 1:00:09 και τρίτος ο Σταύρος Σταυρόπουλος με 1:00:40.

Στην έκτη θέση της γενικής τερμάτισε η νικήτρια του αγώνα, Κατερίνα Σμέρνου με χρόνο 1:03:40. Η Τσβετελίνα Πέτροβα ήταν δεύτερη με χρόνο 1:07:44 και η Ευαγγελία Παντελιά τρίτη καθώς τερμάτισε σε 1:08:39.

Πραγματοποιήθηκε και αγώνας 6 χιλιομέτρων, όπου το νήμα έκοψε ο Κωνσταντίνος Δούρος με χρόνο 24:46. Τη δεύτερη θέση κατέκτησε ο Δημήτριος Παπαγρηγοράκης με χρόνο 27:56 και τρίτος ήταν ο Γεώργιος Αλέξανδρος Ρούσσης με χρόνο 28:51. Νικήτρια ήταν η Μαίρη Κανάκη που τερμάτισε σε 33:26, ακολούθησε η Ιουστίνα Μαυροπούλου με χρόνο 35:02 και την 3η θέση κατέκτησε η Σοφία Πιτσάκη με 36:26.