Runbeat Team   10:14 19-06-2023

Με οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή 18/06 ο 7ος Ορεινός Ημιμαραθώνιος Δολιανών στην Αρκαδία.

Δεκάδες φίλοι του ορεινού τρεξίματος βρέθηκαν στην εκκίνηση των αγώνων απόστασης 21 και 5 χιλιομέτρων, ενώ αρκετά ήταν και τα παιδιά που αγωνίστηκαν στην παιδική διαδρομή των 1000μ. Οι μετέχοντες ανταποκρίθηκαν στις δυσκολίες των αγώνων και έφτασαν ασφαλείς και χαρούμενοι στον τερματισμό.

Ο Αναστάσιος-Θωμάς Κωστούρος ήταν ο ταχύτερος δρομέας στα 21,1χλμ ολοκληρώνοντας τον αγώνα του σε 1:36:23. Πέντε λεπτά αργότερα τερμάτισε στη 2η θέση ο Παύλος Τζαναβάρας με 1:41:36 και τρίτος ήταν ο Θάνος Βασιλείου με 1:47:09.

Νικήτρια ήταν η Κωνσταντίνα Καραγιάννη με 2:06:21, δεύτερη ήταν η Νικολέτα Παναγούλια με 2:09:01 και τρίτη η Νάντια Γκαβάκου με 2:16:15.

7ος Ορεινός Ημιμαραθώνιος Δολιανών: Κωστούρος και Καραγιάννη πρωταγωνίστησαν στα 21χλμ runbeat.gr

Στα 5 χιλιόμετρα το νήμα έκοψε ο Γιάννης Πασχάλης με χρόνο 18:32, δεύτερος ήταν ο Αλέξανδρος Μπουτσιάνης με 19:20 και στην 3η θέση τερμάτισε η νικήτρια του αγώνα Παναγιώτα Τόκα με χρόνο 22:56. Τρίτος άνδρας ήταν ο Βασίλης Κολοστούμπης με 23:23, ενώ την τριάδα των γυναικών συμπλήρωσαν οι Παναγιώτα Γκλόβανου με 26:34 και Άννα Σκευή με 28:19.