Πρωταθλητής Ελλάδας στο ανώμαλο έδαφος με ρεκόρ διαδρομής ο Μάριος Αναγνώστου!

Runbeat Team   13:26 20-02-2022

O Μάριος Αναγνώστου αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδος στο ανώμαλο έδαφος, καταφέρνοντας να πάρει τη νίκη με μία εξαιρετική εμφάνιση στον αγώνα 10 χιλιομέτρων των ανδρών που έγινε στην Πηγή Τρικάλων.

Ο αθλητής της Αναγέννησης Λαμίας τερμάτισε στην πρώτη θέση με χρόνο 29:03 , που αποτελεί ρεκόρ διαδρομής. Την δεύτερη θέση στον αγώνα πήρε ο Μάρκος Γκούρλιας με 29:19, ενώ ο Γιώργος Τάσσης ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου με χρόνο 30:28.

Στη συνέχεια τερμάτισαν οι Παναγιώτης Καραΐσκος (30:37) και Δημήτρης Τσάκαλος (30:59).

Δείτε εδώ αναλυτικά τα αποτελέσματα.

Στον αγώνα των 8 χιλιομέτρων της κατηγορίας Κ23 των ανδρών, ο Νέστορας Κολιός ήταν εκείνος που επικράτησε με χρόνο 24:49. Δεύτερος τερμάτισε ο Θανάσης Λιγώνης με 25:04 και τρίτος ο Σέργιος Διακοστεφανής (25:14).