Ημιμαραθώνιος Κρήτης: Ο Csere έριξε πάνω του ρακή αντί για νερό σε σταθμό τροφοδοσίας!

Πάνος Κατσαρός   15:19 05-10-2023

Ο Ούγγρος Gaspar Csere ήταν ο μεγάλος νικητής του Ημιμαραθωνίου Κρήτης 2023 που έγινε την περασμένη Κυριακή, καταφέρνοντας να κάνει νέο ρεκόρ διαδρομής με χρόνο 1:07:49. Ο Ούγγρος ήταν εξαιρετικός φτάνοντας πρώτος στον τερματισμό, παίρνοντας τη νίκη και το ρεκόρ από τον Amaury Paquet που το 2019 είχε τερματίσει σε 1:09:49.

Κάτι όμως που ξεχώρισε λίγο μετά τον τερματισμό του όμως, ήταν η αποκάλυψη που έκανε ο εκφωνητής του αγώνα που έγινε στο Αρκαλοχώρι Ηρακλείου. Πιο συγκεκριμένα, όπως τόνισε ο εκφωνητής, καθώς περνούσε από σταθμό τροφοδοσίας, ο Csere πήρε ένα ποτήρι για να ρίξει νερό πάνω του και να δροσιστεί, όμως τελικά ήταν… ρακή!

Σε κάθε περίπτωση όμως αυτό δεν επηρέασε τον Gaspar Csere αφού πέτυχε τον στόχο του που δεν ήταν άλλος από την πρωτιά.