Ημιμαραθώνιος Καλλιθέας: Νικητές Ζεϊμπεκάκης και Ράπτη!

Runbeat Team   16:00 03-10-2021

Ο γεννημένος το 2003 Κώστας Ζεϊμπεκάκης ήταν ο νικητής του ημιμαραθωνίου της Καλλιθέας, που έγινε το πρωί της Κυριακής. Ο νεαρός δρομέας από τον ΠΑΟ Θέρσιππο Περιστερίου τερμάτισε στην πρώτη θέση της γενικής κατάταξης του αγώνα με χρόνο 1:20:58, συνεχίζοντας την καλή του παρουσία στους μεγάλους αγώνες μετά την 6η θέση στον αγώνα των 5 χιλιομέτρων που έγιναν στο πλαίσιο του Ημιμαραθωνίου της Αθήνας.

Δεύτερος στους άνδρες και στη γενική κατάταξη τερμάτισε ο Σωκράτης Ρούμπος με 1:21:02 και τρίτος ο Χρήστος Μασταλούδης με 1:25:15.

Από τις γυναίκες, τη νίκη πήρε η Ασημίνα Ράπτη με χρόνο 1:37:06, ενώ δεύτερη τερμάτισε η Κάτια Παπαδοπούλου με 1:37:07, με τις δύο αθλήτριες να έχουν διαφορά μόλις ένα δευτερόλεπτο. Στην 3η θέση του αγώνα της Καλλιθέας τερμάτισε η Ναταλία Λακάκη με επίδοση 1:39:41.

Στα 10 χιλιόμετρα νικητής ήταν ο Γιάννης Καμαρινος με χρόνο 37:02, στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Παναγιώτης Χαλκίδης με 42:35 και τρίτος ο Παναγιώτης Μπελέρης. Από τις γυναίκες πρώτη τερμάτισε η Χριστίνα Μεσσαρη με 43:12, δεύτερη η Κλειώ Μαρίνου 49:04 και τρίτη η Χριστίνα Τομολέσκου 49:47.

Όσον αφορά τα 5 χιλιόμετρα, ο Χρήστος Παπούλιας αναδείχθηκε νικητής με χρόνο 15:30, την δεύτερη θέση πήρε ο Απόστολος Βιτζιλαίος με 17:51 και την τρίτη ο Κυριάκος Ραφαήλ Ζούπας με 18:45. Η Δώρα Ψουρογιάννη νίκησε με χρόνο 22:43 από τις γυναίκες, με τις Έλλη Καντούνη (24:45) και Μαρία Κοντογιάννη (24:54) να ακολουθούν.

Πατήστε εδώ για να δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των αγώνων της Καλλιθέας.