Πρωτιές για Σουγιολτζόγλου και Ποριαζόγλου στον 1ο Ορεινό Αγώνα «Pravi Trail Run»

Runbeat Team   15:34 04-04-2022

Συνολικά 184 άνδρες και γυναίκες βρέθηκαν στην εκκίνηση του 1ου Ορεινού Αγώνα «Pravi Trail Run» απόστασης 15 χιλιομέτρων, ο οποίος πραγματοποιήθηκε χθες στην Ελευθερούπολη Καβάλας.

Ο Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος Δήμου Παγγαίου «Eleftheroupoli-Runners» διοργάνωσε έναν άρτιο αγώνα, ο οποίος περιλάμβανε μονοπάτια μήκους 6χλμ., δασικούς δρόμους 6,5χλμ. και άσφαλτο 2,5χλμ.

Ο Μιχάλης Σουγιολτζόγλου ήταν αυτός που ανταποκρίθηκε καλύτερα σε όλες τις δυσκολίες και πέρασε πρώτος τη γραμμή του τερματισμού με το ρολόι να γράφει 1:08:10. Στη 2η θέση ακολούθησε ο Ιωάννης Τσιαμπούλας με 1:13:54 και τρίτος ήταν ο Νικόλαος Χαρούπας με 1:14:10.

Από τις γυναίκες ταχύτερη ήταν η Ευγενία Ποριαζόγλου με 1:32:30, ενώ τη 2η θέση κατέκτησε η Μαρία Θεοδωράκη με 1:34:24 και την 3η η Στέλλα Βάβλα με 1:39:34.