Runbeat Team   19:51 02-07-2022

Ο Κώστας Γιαννόπουλος και η Παναγιώτα Δημακάκου ήταν οι μεγάλοι νικητές σε άνδρες και γυναίκες στον δύσκολο αγώνα ορεινού τρεξίματος 101 χιλιομέτρων, Olympus Mythical Trail που έγινε σήμερα με πολλές συμμετοχές.

Πιο συγκεκριμένα, ο Κώστας Γιαννόπουλος έκοψε πρώτος το νήμα του τερματισμού σε 17:22:18, με την πρώτη τριάδα να συμπληρώνεται από δύο Γάλλους. Δεύτερος ήταν ο Antoine Guillon με χρόνο 18:26:05 και τρίτος ο Florian Spannagel με 19:12:02. Στην τέταρτη και στην πέμπτη θέση τερμάτισαν Έλληνες, με τέταρτο τον Κωνσταντίνο Λαμπρινό να τερματίζει σε 19:27:28 και πέμπτο τον Τάσο Τομαρά με 19:40:18.

Olympus Mythical Trail: Νικητές με εξαιρετικές εμφανίσεις Γιαννόπουλος και Δημακάκου! runbeat.gr

Από τις γυναίκες, η Παναγιώτα Δημακάκου πήρε την μεγάλη νίκη με χρόνο 21:18:30, με την Βασιλική Φαλαρα να ανεβαίνει στο δεύτερο σκαλί του βάθρου με χρόνο 23:03:04.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα πατώντας εδώ.