Olympus Marathon – Στην κόψη των Αετών: Ξεχώρισαν Bonelli και Σπανού

Runbeat Team   14:05 26-06-2022

Πραγματοποιήθηκε ο αγώνας των 14 χιλιομέτρων που γίνεται στο πλαίσιο του Olympus Marathon 2022, με όνομα «Στην κόψη των Αετών», με τον Leonardo Bonelli να είναι ο μεγάλος νικητής με χρόνο 1:09:38.

Δεύτερος δρομέας που τερμάτισε ήταν ο Γιώργος Νατσιόπουλος με 1:12:31, τρίτος ο Απόστολος Κατσαβριάς με 1:12:31 και τέταρτος ο Παναγιώτης Μακρίδης με χρόνο 1:15:52. Στην πέμπτη θέση βρέθηκε ο Γιάννης Εδεσσαίος με χρόνο 1:16:28.

Από τις γυναίκες, η Νατάσα Σπανού ήταν η πρώτη που πέρασε τη γραμμή του τερματισμού με χρόνο 1:24:29, με τις Αναστασία Παπά (1:31:01) και Κωνσταντίνα Χαραλαμπίδου (1:34:34) να συμπληρώνουν την πρώτη τριάδα. Τέταρτη ήταν η Μαρία Ψάλτη με χρόνο 1:35:54 και πέμπτη η Luminita Copacel με 1:14:00.

Για να δείτε τα αποτελέσματα του αγώνα «Στην κόψη των Αετών», αλλά και του Melindra Trail των 5 χιλιομέτρων, πατήστε εδώ.