1ο Koutouki Trail Run: Πορίκος και Καμαρινού οι πρώτοι νικητές της διοργάνωσης

Runbeat Team   16:16 09-05-2022

Ο Μάριος Πορίκος και η Λουΐζα Καμαρίνου είναι οι νικητές του 1ου Koutouki trail run που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός και Αθλητικός Οργανισμός του Δήμου Παιανίας χθες Κυριακή 8 Μαΐου.

Η συμμετοχή στον χωμάτινο αγώνα απόστασης 11 χιλιομέτρων ξεπέρασε κάθε προσδοκία, ενώ διοργανωτές και μετέχοντες έμειναν απόλυτα ικανοποιημένοι ανανεώνοντας το ραντεβού τους για του χρόνου.

Η εκκίνηση και ο τερματισμός του αγώνα δόθηκε από τη θέση «Παρατηρητήριο» στην περιοχή των Γλυκών Νερών.

Όπως αναφέραμε και στο ξεκίνημα, ο Μάριος Πορίκος είναι ο πρώτος νικητής του Koutouki Trail Run καθώς κάλυψε τη διαδρομή των 11 χιλιομέτρων σε 49:05. Ο Νίκος Κλίτσης ήταν δεύτερος με χρόνο 50:46 και την 3η θέση κατέκτησε ο Σωκράτης Γραβάνης με 51:28. Η Λουίζα Καμαρινού ανέβηκε στο ψηλότερο βάθρο των νικητριών, ενώ ήταν 6η στη γενική με χρόνο 54:42 και την 2η θέση κατέκτησε η Άννα Ματζούκα με 1:12:25 και την 3η η Ευαγγελία Τριανταφύλλου με 1:14:12.